Darbs ar sapņiem Jungian-Senoi pieejā.
1. maijs, 2016 pl. 18:53
Šobrīd iepazīstos ar starptautiski atzīta sapņu analīzes darba attīstītāju S. Kaplana-Viljama (Strephon Kaplan-Williams, 1934.-2009.) grāmatu The Jungian-Senoi Dreamwork Manual. Ar autora izveidoto pieeju diezgan plaši var iepazīties arī mājas lapā dreamwork-psychology.com.S.Kaplans-Viljams ir ASV Junga analītiķis, kurš 1977.gadā Kalifornijā, ASV dibināja Junga-Senoa sapņu darba institūtu (Jungian-Senoi Dreamwork Institute). Izveidotajā pieejā tika apvienotas K.G.Junga analītiskās psiholoģijas atziņas par sapņu analīzi un kontinentālās Malaizijas centrālās daļas, Senoa tautu Temiar un Semai tradicionālās pieejas sapņu analīzē, kā arī atsevišķas Amerikas indiāņu senās sapņu tehnikas.
Senoa Malaizijas tautas sapņiem piešķīra ļoti īpašu nozīmi, un mērķtiecīgi izmantoja sapņus, lai padarītu savu un kopienas dzīvi harmoniskāku. Interese par sapņu tulkošanu laikam ir samazinājusies salīdzinoši nesen, jo sapņu izmantošana tautu senajās tradīcijās ir diezgan plaši izplatīta kopš sen seniem laikiem. Sapņi tika izmantoti, lai pareģotu nākotni un atklātu noziegumus, lai atveseļotos un rastu risinājumus sarežģītām dzīves situācijām, kā arī, lai caur sapni iepazītu sevi dziļāk. Sapņi un citas intuitīvās pieredzes sniedza mums iespēju izpētīt, kas ir iespējams, bet vēl nav realitāte.
Kaplans-Viljams uzsver, ka viena no fundamentālām mūsdienu cilvēku attīstības prasībām ir apzināties savu atbildību pār savu personīgo psihi. Tas nozīmē attīstīt paradumus un prasmes, kas veicina pašrefleksiju un mums pašiem piederošo projekciju atpazīšanu.
Kaplana-Viljama idejas ir rakstītas 1980tajos gados, bet, cik tās ir aktuālas vēl joprojām! Mūsdienās cilvēkiem ir nepieciešams atrast jaunus iekšējos resursus personības un sabiedrības pretrunu integrācijai.
Apzināta savu sapņu analīze ir viens no veidiem kā iepazīt savu psihi, savas stratēģijas, introjicētās figūras un personīgos simbolus.
Par to jau sīkāk pašā grāmatā un pievērsiet uzmanību saviem sapņiem!